Warszawa
Zarejestruj
ogloszenia
 
Moto Warszawa
Wyznaczanie Trasy / Planowanie Podróży
Dodaj Ogłoszenie
Kalkulator AC / OC
Leasing

Przemoc wśród rówieśników

2012-10-27 19:00:00
Przemoc rówieśnicza to problem, z którym spotyka się blisko dziewięć procent uczniów. Przyczyny z jakich dany uczeń jest prześladowane przez rówieśników są różne, jednak prawie zawsze dziecko nie prosi o pomoc dorosłych usiłując poradzić sobie z problemem samo.

Dlaczego taki temat? Jak pokazują statystyki dręczenie czyli długofalowa i zróżnicowana przemoc to nie są to akty odosobnione. Ofiary to dzieci samotne, ale także istotnym czynnikiem jest bieda lub dziwne tzn. niemodne ubranie. – powiedziała na premierze filmu Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, które wraz z Komendą Stołeczną Policji wyprodukowało film. – Przerażające, dla tych którzy się tą tematyką zajmują jest to, że sprawcy, jak i ofiary to koledzy z tej samej szkoły, nierzadko klasy. – dodała E. Gawor.

Przemoc przejawia się w aktach fizycznych, ale także presji słownej. To m.in. bicie, plucie przezywanie, wyśmiewanie, obrażanie, ośmieszanie, grożenie, rozpowszechnianie plotek. Młodzi ludzie zaatakowani w ten sposób nie potrafią się bronić. Długotrwałe narażenie na poniżanie skutkuje u ofiar obniżoną samooceną i problemami w nawiązywaniu kontaktów, skłonność do izolacji, w skrajnych sytuacjach – samobójstwem.

Uświadomienie młodzieży na lekcjach wychowawczych tego problemu pomaga w jego zwalczaniu. Film edukacyjny i zajęcia poprowadzone zgodnie z załączonym scenariuszem, pomagają nauczycielom przy pomocy policjantów jako wykładowców, zaprezentować temat i zaciekawić nim młodzież.
Film „Przemoc rówieśnicza” wraz z filmem „Jazda samochodem”, traktującym o bezpieczeństwie na drogach, trafi od przyszłego tygodnia do warszawskich gimnazjów.

Od dwóch lat produkujemy filmy edukacyjne dla młodzieży – mówi Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta – Do tej pory z ich wykorzystaniem w warszawskich gimnazjach przeprowadzono lekcje na temat cyberprzemocy, kradzieży, pigułki gwałtu oraz kibicowania.

Scenariusze kilkunastominutowych filmów wyprodukowanych przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Komendą Stołeczną Policji powstają na podstawie danych policyjnych o najczęściej notowanych w kraju czynach karalnych z udziałem nieletnich. Filmy stanowią punkt wyjścia do lekcji przeprowadzanych w gimnazjach. Zajęcia, które prowadzą policjanci lub strażnicy miejscy przybliżają młodzieży problem, wyjaśniając wiele kwestii i pojęć związanych z czynami karalnym. Zwracają przede wszystkim uwagę na konsekwencje jakie ponoszą w związku z naruszeniem prawa młodzi ludzie, bądź na jakie niebezpieczeństwa, mimo młodego wieku, są narażeni.

Z serii „Nie warto ryzykować’ powstały już odcinki „Cyberprzemoc”, „Kradzież”, „Ryzykowny napój” (2010r.) oraz „Kibic” (2011r.).
Filmy posiadają rekomendację Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

zródło:


http://iwarszawa.pl
Kolejne elementy w ciągu S8 odebrane
http://iwarszawa.pl
połączony z prezentacją działania wózka rewizyjnego służącego do utrzymania technicznego ekranów półtunelowych
2012-03-04...
http://iwarszawa.pl
Ustalenia w sprawie obwodnicy Żyrardowa
http://iwarszawa.pl
ujęciem wody Sokule
2012-03-04...
http://iwarszawa.pl
GDDKiA wygrała przed sądem w sprawie zwrotu kosztów poniesionych przez GDDKiA na oświetlenie drogi
http://iwarszawa.pl
GDDKiA wygrała przed sądem
2012-03-04...
http://iwarszawa.pl
Uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych
http://iwarszawa.pl
Wieniec w imieniu Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz
2012-03-01...
http://iwarszawa.pl
Zmiana organizacji ruchu na ul. Puławskiej.
http://iwarszawa.pl
Od poniedziałku 9 stycznia zmieniona została organizacja ruchu na ul. Puławskiej przy budowanej Południowej Obwodnicy Warszawy
2012-03-04...
http://iwarszawa.pl
Oddział w Warszawie GDDKiA - podsumowanie 2011r
http://iwarszawa.pl
W 2011 roku w województwie mazowieckim oddana została do ruchu nowowybudowana obwodnica
2012-03-04...
http://iwarszawa.pl
Rozprawa administracyjna dot. budowy obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu DK 50 i 79.
http://iwarszawa.pl
Rozprawa administracyjna dot. budowy obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu DK 50 i 79.
2012-03-04...
Warszawa - Portal
Ubezpieczenia PZU Moto Warszawa
iWarszawa
  • Planowanie testamentu
  • Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Rembertów, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz